Přejít na obsah
Úvod | Encyklopedie síťového videa | Naddimenzování parametrů

Naddimenzování parametrů

RAID pevných disků (Redundant Array of Independent Disks) je metoda, která kopíruje data přes několik pevných disků s takovou úrovní replikace na všech discích, která zaručí, že při výpadku jednoho disku bude možné data obnovit z ostatních pevných disků. Přečtěte si více o RAIDovém úložišti.

Schéma RAIDu

Replikace dat je běžná funkce v mnoha síťových operačních systémech: souborové servery v síti jsou nakonfigurovány tak, aby replikovali data mezi sebou.

Replikace na serverech

Zálohování na datové pásky je alternativní nebo doplňková metoda. Na trhu je široká nabídka softwaru a hardwaru a politiky zálohování běžně počítají s tím, že pásky budou skladovány mimo hlavní místo, aby se předešlo jejich zníčení např. požárem spolu s ostatními daty, nebo jejich krádeži.

Server clustering: Existuje mnoho metod clusteringu serverů. Běžná metoda pro databázové servery a mail servery používá dva servery, které pracují se stejným úložitěm, často RAID polem. Když selže jeden server, druhý (nakonfigurovaný identicky) převezme obsluhu aplikací. Tyto servery běžně sdílí i stejnou IP adresu, takže koncový uživatel žádný výpadek nezaznamená.

Server clustering

Více příjemců videa: Běžnou metodou, jak zajistit, že chod služby neovlivní nečekaná událost (požár, krádež) je ukládání síťového videa na více serverů, které jsou na různých místech. Tyto servery mohou být samozřejmě dále vybaveny RAIDovým polem, pracovat v clusteru nebo replikovat data ještě na další servery.

↑ Nahoru

← Zpět na encyklopedii


Související produkty


Související témata encyklopedie


Encyklopedie síťového videa v PDF

Rozsáhlá sekce o síťovém videu je vám k dispozici ve formátu PDF. Stačí se jen zaregistrovat na stránce "Ceník"

Úvod | Encyklopedie síťového videa | Naddimenzování parametrů