Přejít na obsah
Úvod | Encyklopedie síťového videa | Správa propustnosti

Správa propustnosti

Kalkulátor propustnosti

Spočítejte si nároky vaší aplikace na propustnost a skladovací prostor. Kalkulátor na stránkách výrobce

Produkty síťového videa využívají propustnost v závislosti na svém nastavení. Potřeba propustnosti záleží na:

Následující technologie umožňují spravovat nároky na propustnost:

Přepínané sítě: Pomocí přepínání (switching) sítě - dnes běžně používaná technika - může být počítač a síť zabezpečovacích kamer rozděleny do dvou samostatných sítí. Ačkoli zůstanou tyto dvě sítě fyzicky propojené, síťový přepínač je rozdělí do dvou nezávislých sítí.

Rychlejší sítě: Při neustále klesajících cenách přepínačů a routerů se z Gigabytových sítí stávají dostupná řešení. Trend stále rychlejších sítí zvyšuje i potenciál a hodnotu vzdáleného monitorování pomocí síťových kamer.

Počet snímků za vteřinu řízený událostmi: 25 snímků za vteřinu nepřetržitě na všech kamerách je to, co dnes vyžaduje většina aplikací. Díky konfiguračním možnostem a vestavěné inteligenci síťových kamer/serverů je možné za normálních okolností nastavit snímkovou frekvenci na 5-6 snímků/s, což výrazně sníží spotřebu propustnosti. V případě alarmu - např. kamera detekovala detekován pohyb - se počet snímků za sekundu automaticky zvýší (třeba až na 30/s).

V mnoha případech může být výhodné nastavit kameru tak, aby posílala video po síti pouze v případě, že se děje něco vyjímečného (např. pohyb nebo jiný typ definované události), jinak neposílá po síti nic.

Propočet nároků na propustnost

Kalkulátor propustnosti vám pomůže určit jaké nároky bude síťová kamera na propustnost mít, v závislosti na velikosti záběru a počtu snímků za vteřinu. Také spočítá kolik prostoru budou potřebovat zaznamenané záběry. Více viz Kalkulátor propustnosti pro konkrétní síťové video produkty Axis

↑ Nahoru

← Zpět na encyklopedii


Související témata encyklopedie


Encyklopedie síťového videa v PDF

Rozsáhlá sekce o síťovém videu je vám k dispozici ve formátu PDF. Stačí se jen zaregistrovat na stránce "Ceník"

Úvod | Encyklopedie síťového videa | Správa propustnosti